דוֹן קִישוּט

6 טיפים לבחירת זר הכלה שלך

הזר הוא חלק בלתי נפרד מההופעה שלך, וחלק חשוב בצילומים שלפני האירוע. בעינינו הוא לא פחות חשוב משמלת הכלה, ולכן אנחנו שוזרות אותו בתשומת לב רבה לפרטים הכי קטנים.

זר הכלה צריך להתאים לשמלה, ולתסרוקת, והמימדים שלו צריכים להתאים לפרופורציות הגוף שלך. יש הסבורים כי הזר צריך להתאים  גם לסידורי הפרחים באולם, אנחנו חושבות בדיוק להיפך!! הזר צריך לבלוט ולהבליט את הייחודיות שלך. את הרי לא רוצה להיראות כמו עיצוב באולם…

אז איך תדעי לבחור את הזר המתאים לך ביותר?
אנחנו החלטנו לוותר על העצות הברורות מאליהן (שהזר יתאים לשמלה ולתסרוקת שלך) וריכזנו עבורך 6 טיפים מועילים שיעזרו לך בבחירה:

 

חשוב שגודל הזר יהיה בפרופורציה לממדי הגוף שלך. אם את גבוהה, רצוי שהזר יהיה עם ענפים ארוכים (באזור שבו מחזיקים את הזר). גם זר נשפך יכול להתאים לך. אם את לא גבוהה, רצוי שהענפים יהיו קצרים. כך גם לגבי נפח הזר, אם את בגזרת Petite אל תבחרי בזר גדול. ובכל מקרה, ולא חשוב מה הגזרה שלך, רצוי שהזר לא יהיה כבד, כי אז הוא יעיק עלייך מאוד.

 

יש לבחור פרחים שאינם מלכלכים (שלא ילכלכו לך את השמלה בזמן הצילומים).
פרחים עם אבקנים עשויים ללכלך את השמלה, לדוגמה: שושן צחור וליליות. אם בכל זאת החלטת על סוג פרחים זה, בקשי מהמעצב/ת להסיר את האבקנים.

 

 

אם החלטת להוסיף לזר- אבנים, חרוזים, פנינים או סרט, שימי לב שהתוספת משתלבת עם שמלת הכלה. זר עם סרט בצבע שמנת לא יתאים לשמלה לבנה ולהיפך.

 

 

מגוון המחירים לזר כלה הוא רחב. בדרך כלל זרים שמורכבים על ידית פלסטיק עם ספוג (דמוי מיקרופון) זולים יותר. הבעיה עם זרים מהסוג הזה, היא שהם פחות עמידים בשל שיטת השזירה (גבעולים קצרים נעוצים בספוג רטוב), הפרחים עלולים לנשור ממנו עוד בטרם הגעת לאולם (בעיקר בקיץ כשהספוג מתייבש מהר).

 

רצוי לא לאסוף את הזר מוקדם מדי ביום החתונה (תארי לעצמך מה יקרה לזר ברכב סגור ביום חם). מומלץ לאסוף את הזר כמה שיותר סמוך לצילומים. ובכל מקרה אנחנו מציעות להניח את הזר בכלי צר עם מעט מים (ניתן לגזור את הפיה לבקבוק מים קטן). כדאי לשים לב שרק הגבעולים החשופים בתוך המים (כדי שהסרט לא יירטב), וכשמוציאים מהמים לנגב את הגבעולים היטב בטישו, כדי שהשמלה לא תירטב ותתלכלך.

 

אם את מתחתנת בקיץ, אנו מציעות לך לוותר על פרחים שרגישים לחום (כדי שלא תגיעי לאולם עם זר נבול) ולבחור בפרחים עמידים יותר, לדוגמא: ליזיאנטוס וציפורנים. זר וינטאג' כפרי שזור מחרציות, ליזיאנטוס, ציפורנים ופרחי נפח (סולידגו, לימוניום וגיבסנית) מתאים מאוד לחודשים חמים.

 

ומילה אחרונה על המנהג המפורסם של זריקת הזר: במקור הכלה נהגה להעביר את הזר לחברתה הטובה, כסגולה לברכה ולמזל טוב. מכאן התפתח המנהג של זריקת הזר אל הרווקות שבקהל, והאמונה שהבחורה שתתפוס את הזר תהייה הבאה בתור להתחתן. אנחנו מציעות לך אופציה נוספת- לייבש את הזר ולשמור למזכרת. בקובץ המצורף תוכלי ללמוד על שיטה ביתית פשוטה לייבוש זר הכלה שתאפשר לך לשמר אותו למשך שנים רבות.

 

 

 

 

שתפו את העמוד ב:
Share

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *